Blog 

Kyčle jako nosné čepy naší pánve jsou opomíjenou oblastí. Pojďme se spolu podívat na některé tipy, jak posílit jejich pružnost, sílu i rovnováhu. Více se dozvíte na semináři Jóga a kyčle s Robertem Šerešem.

Práce s éterickými oleji by měla vždy splňovat stejná kritéria, jako jakákoliv jiná práce s chemikáliemi nebo léčivy. Samozřejmostí je uchovávání olejíčků mimo dosah dětí.

Blok jako pomůcka pro jógovou praxi má široké využití. Tato levná a přitom užitečná krychlička nám pomáhá dosáhnout pohodlí v sedu, dotáhnout pozice tam, kde nám zkrácení svalových řetězců nedovolí jejich plné provedení, pomáhá i při restorativních pozicích, když podepřením končetin zajistí to pravé pohodlí.

Jak si vybrat lekci jógy? Jak si vybrat styl, kterému se chci věnovat? Jak se neztratit v nabídce různých označení a názvů?

Na první pohled by se neznalému oku mohlo zdát, že jsou oba obrázky pánve téměř totožné. Jeden z rozdílů je ale značný, a to kyčelní jamka vlevo a její směr dopředu a dolů. A kyčelní jamka vpravo a její směr více do strany. Úhly, které budou v takových jamkách svírat stehenní kosti, budou značně rozdílné, stejně jako budou poté...

Stáhněte si a vytiskněte záznamový list pro cyklický trénink. Můžete jej využít pro sebe nebo své klientky. Systém je velmi jednoduchý, aby žádnou ženu nebrzdil v pečlivém zaznamování:

Menstruační cyklus ženě dává možnost rozvrhnout své síly a velmi efektivně s nimi nakládat. Jelikož však moderní doba menstruaci vytlačila z povědomí žen, může pro nás být obtížné najít opět výhody menstruačního cyklu.

Restorativní, fasciální a jin jóga často v představách klientů (i lektorů) splývají v jakoukoliv jógu, kde se spíše odpočívá. Není tomu tak, každý z těchto stylů má svá specifika, svůj záměr a své postupy. Pokud jde o restorativní a jin jógovou praxi, má dokonce téměř opačný cíl. Pojďme se proto na základní rozdíly podívat:

Specifickou skupinou může být hokejový tým stejně jako skupinka seniorů. Mluvíme o skupině, která vykazuje shodné znaky a je tedy třeba lekci upravit jejich specifickým potřebám.

Menstruace je nekončeným zdrojem mýtu a pověr. Jelikož se v naší společnosti o menstruaci téměř nemluví a je to jen období ženy, kdy potřebuje úžasné pomůcky pohlcující modrou tekutinu z reklam, těžko hledat pravdu.

Core a hluboký stabilizační systém bývají často zaměňovanými pojmy. Pojďme se na ně podívat blíže.

Vývojová kineziologie je aktuálně velmi trendy a vypadá jako něco, co se na chvíli objevilo a zase to za pár let odezní. Možná ano, ale to, co nám vývojovka přináší, je v józe již ukryto a nová metoda jen upozorňuje na to, co jsme zapomněli. Na něco, co jsme uměli již jako děti.

Stát po zavedení krizových opatření postupně začíná zavádět nebo plánovat také kompenzace pro podnikatele za znemožněné či ztížené podnikání. V následujících odstavcích bude uveden přehled schválených i plánovaných podpůrných opatření se základními podmínkami pro jejich získání, a to se zaměřením pouze na drobné podnikatele[1] a živnostníky.

Trénink v cyklech pracuje s ženskou cykličností. Jinými slovy, pracuje s tím, jak menstruační cyklus ovlivňuje naše sportovní nasazení, preference, motivace. Zda v jednotlivých fázích menstruačního cyklu volíme skupinové či individuální sporty, zda dáme přednost příjemnému protažení nebo se chceme úplně "zničit".