Cyklický trénink

Trénink podle cyklů
Trénink podle cyklů

KDY: 

Připravujeme online verzi tohoto kurzu.

CENA: 1200,- Kč / 50 EUR

Pokud máte o kurz zájem, vyplňte nezávazný poptávkový formulář níže. Po vypsání kurzu Vám pošleme informační e-mail. 

O lektorkách:

Mgr. Veronika Kozlová je instruktorkou kondičního posilování dlouhodobě se specializující na cvičení v závěsných sítích. Je  provozovatelkou vzdělávacího projektu Do-Formy. Kromě mnoha jiných vzdělání je také lektorkou cvičení v těhotenství a po porodu, cvičení s dětmi v šátku podle Anny Kohutové® a trenérkou DNS profesora Koláře. Je také masérkou a kraniosakrální terapeutkou.

Je garantkou a lektorkou kurzů Instruktor kondičního posilování  a Instruktor jógy s akreditací MŠMT. Denně pomáhá ženám po porodu s aktivací pánevního dna nebo nápravou rozestupu břišních svalů. Sama je maminkou dvou dětí. 

Mgr. et Mgr. Lenka Michalcová, PhD. je asistentkou na katedře Biochemie Masarykovy univerzity v Brně. Je také aktivní lektorkou Jógy ve vzduchu a instruktorkou kondičního posilování a aerobiku pro děti. Lenka přednáší fyziologii v rámci akreditovaných kurzů Instruktora jógy a kondičního posilování a také je školitelkou výživových poradců v institutu Welko. 


TIP: Podívejte se na naši starší pozvánku s krátkým úvodem ke kurzu:

Aby ženu trénink bavil.

Aby žena nevyhořela dřív, než uvidí výsledky.

Aby se žena zbytečně nezranila.

Aby žena věděla, kdy přidat a kdy ubrat.

Aby žena věděla, kdy si zaběhat a kdy si dát jógu. 

A abychom to věděli také my, její trenéři. 

Většina tréninkových programů, jak v józe, tak ve fitness, očekává lineární růst a progres. Ženské tělo je však v důsledku měsíčních změn v hladinách hormonů, nastaveno jiným způsobem. 

Plánování tréninku v souladu s menstruačním cyklem klientky přináší vyšší úspěšnost tréninku, ať již jde o cíl ve výkonu, formování postavy nebo nácviku nových technik. 

Cyklický trénink předpokládá sníženou nebo zvýšenou motivaci žen v daných fázích cyklu, očekává vyšší či nižší schopnost regenerace a pracuje s tím, aby žena vždy splnila plán tréninku, necítila se zklamaně nebo neúspěšně. 

Cyklický trénink je určen zejména klientkám kondičním, frekventantkám jógových lekcí, lekcí posilovacích a tvarovacích. Může být však i užitečnou inspirací pro sportovkyně výkonnostních sportů. 

Cílem není najít výmluvu pro to, abychom necvičily nebo cvičily méně. Naopak cílem je najít cestu, jak svůj cyklus využít na maximum a najít způsob, který nám vrátí do pohybu radost. Naučíme se tak i odpočívat bez výčitek.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ: