Spirální stabilizace - SM Systém

SM systém
SM systém

SM systém se cvičí pomocí elastického lana, které lze jednoduše zaháknout nebo uvázat za strom, žebřiny, postel nebo upevněný stůl.

Pohybový program používá v každém cviku všechny důležité prvky najednou: posilování, stabilizace, protahování, relaxace, koordinace, nácvik rovnováhy, reciproční inhibice.

Cvičení vyrovnává páteř do střední linie a protahuje ji vzhůru. Tímto dosahujeme vysoce efektivní regenerace meziobratlových plotének.

Cvičení pomáhá na bolesti zad, regeneraci různých zdravotních problému, přetížení ze sportu a nebo slouží jako efektivní prevence zraněním a bolestem.

Spirální stabilizace
Spirální stabilizace
Spirální stabilizace
Spirální stabilizace

Systém páteřní stabilizace podle MUDr. Smíška je uznávanou rehabilitační metodou, která je nejen účinnou prevencí, ale slouží také k nápravě páteřních patologií. Používá se zejména při výhřezech meziobratlových plotének nebo u skolióz. Portfolio účinků je však mnohem širší, jelikož spirální stabilizace využívá svalových řetězců a cvičení tak zapojuje bez nadsázky celé tělo. 

Cviky jsou velmi jednoduché a jsou proto populární mezi klienty, kteří se je brzy naučí a mohou praktikovat doma. Bez dokonalého provedení však ztrácí na své účinnosti a je tedy nutné, aby první seznámení a zácvik klient absolvoval s certifikovaným lektorem. 

Lano na SM systém
Lano na SM systém

O lektorce:

Hana Nováková, DiS. je provozovatelkou Střediska zdraví a pohybu v Třebíči a zároveň pracuje jako rehabilitační sestra. SM systém je jednou z hlavních náplní její činnosti, specializuje se především na nápravu skolióz u dětí. 

O kurzu:

Základní školení 1A + 1B s hodinovou dotací 16 hodin. Obsahuje nácvik 12 základních cviků s využitím cvičební gumy. Je nezbytným základem pro případná další pokračovací školení, ale také vhodným doplňkem jiných metod. 

KDY:  PŘIPRAVUJEME NA PODZIM/ZIMU 2023/2024

KDE: LeVITAs, Brno

CENA: 3000,- Kč

Pokud máte o kurz zájem, vyplňte nezávaznou poptávku níže. Ihned po vypsání kurzu Vás budeme o termínu informovat. 

Přihláška